Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Zespół Placówek Oświatowych nr 2

Wyróżnienie Amelii Szuster w konkursie plastycznym "Spotkania ze sztuką" Fundacji PGE.

Utworzono dnia 28.05.2026

Amelia Szuster z klasy 7a zdobyła wyróżnienie w czwartej edycji konkursu plastycznego „Spotkania ze sztuką” organizowanego przez Fundację PGE. Jury, które wyłoniło 210 laureatów spośród 3 254 nadesłanych prac, doceniło jej wyjątkowe podejście do tematu i wysoką jakość wykonania. Fundacja PGE postanowiła w tym roku nagrodzić Amelię wycieczką do Muzeum Narodowego w Kielcach, połączona z lekcją muzealną i warsztatami dla całej klasy. 20 maja uczniowie klasy 7a zwiedzili Pałac Biskupów Krakowskich w Kielcach, wzięli udział w lekcji muzealnej oraz w czasie warsztatów artystycznych ozdabiali torby.

Wyróżnienie Amelii jest dowodem na to, że młode talenty potrafią tworzyć sztukę na wysokim poziomie i że miłość do sztuki można rozwijać już na etapie szkoły podstawowej. Serdecznie gratulujemy Amelii Szuster za osiągnięcie i życzymy dalszych sukcesów w dziedzinie sztuki!

Klasa 7a w Muzeum Narodowym w Kielcach

Utworzono dnia 28.05.2026, 18:22