Jesteśmy szkołą z tradycjami i ponad 100-letnią historią.

W naszej szkole dbamy o bezpieczeństwo i zdrowie uczniów. Stale współpracujemy z Policją, MOPS, Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną, Referatem Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta. Wychowujemy wrażliwego odbiorcę dóbr kultury. Uczniowie naszej szkoły mają możliwość uczestniczenia wielu bezpłatnych zajęciach: sportowych (basen, gimnastyka korekcyjna, gry zespołowe) oraz w kołach przedmiotowych: teatralnym, języka angielskiego, matematycznym, historycznym, przyrodniczym, programistycznym, muzycznym.

Pomagamy innym:

Chetnie organizujemy zbiórki i kiermasze dla osób potrzebujących oraz włączamy się w różne inne akcje charytatywne.

Dbamy o wysoki poziom nauczania poprzez:

• rozwijanie zainteresowań uczniów,
  • dostosowywanie wymagań do zdolności uczniów,
  • zwiększanie motywacji uczniów do pracy poprzez nagradzanie i wyróżnianie uczniów odnoszących sukcesy.

Dbamy o bezpieczeństwo i zdrowie naszych uczniów.

Baza szkoły:

23 sale lekcyjne wyposażone w laptopy (prawie we wszystkich salach znajdują się również nowoczesne tablice multimedialne)

najnowocześniejsza w Polsce multimedialna sala do nauki języków obcych

2 sale gimnastyczne + sala do gimnastyki korekcyjnej + nowoczesne boisko wielofunkcyjne

Biblioteka (czynna w godz. 7.30-14.30) oraz centrum multimedialne.

Pracownia komputerowa.

Stołówka.

W naszej szkole około dwustu uczniów korzysta ze stołówki. Obiady gotowane są na miejscu w szkole. Uczniowie otrzymują dwa dania, kompot oraz deser. Zupy nie są porcjowane, aby dzieci mogły zjeść tyle ile potrzebują. Na deser uczniowie otrzymują najczęściej owoce lub jogurty. W stołówce oprócz obiadów uczniowie klas młodszych jedzą drugie śniadania. Dzieci przynoszą do szkoły kanapki a w szkole przygotowywana jest dla nich herbata.

Świetlica

Uczniowie naszej szkoły mogą korzystać ze świetlicy szkolnej. Zajęcia w świetlicy odbywają się od godziny 7.00 - 16.00. Ze świetlicy korzystają przede wszystkim dzieci z klas młodszych. Mogą tu miło spędzić czas oraz uzyskać pomoc w odrabianiu zadań domowych. Dzieci uczęszczające do świetlicy przygotowują co roku okolicznościowe laurki dla pracowników szkoły a także krótkie spektakle np. z okazji Dnia Babci i Dziadka, Dnia Matki. W szkole działa również świetlica środowiskowa.

Gabinet pielęgniarki.